dziecko na kursie angielskiego

Język angielski – zajęcia dla dzieci

Wszystkie centra językowe mające w swojej ofercie angielski dla dzieci od kilku lat zauważają rosnące zainteresowanie zajęciami. Opiekunowie dzieci zdają sobie coraz mocniej sprawę z tego jak istotne dla przyszłości dzieci jest ich wykształcenie pod kątem języków obcych. O ile język angielski to oczywista oczywistość i rodzice przyprowadzają na kurs tego języka w prywatnych szkołach dzieci w wielu przedszkolnym czy nawet młodsze, o tyle start nauki drugiego po angielskim języka, a przeważnie jest to hiszpański, niemiecki czy francuski, zaczynają pomiędzy szóstym a siódmym rokiem życia dziecka.

Nie trzeba chyba specjalnie wyjaśniać, dlaczego w pierwszej kolejności wybór pada akurat na angielski, bo jest to przecież język międzynarodowy i niezbędnym jest by szczególnie młody człowiek go znał i swobodnie się w nim porozumiewał. Spory odsetek naszego społeczeństwa w wieku czterdzieści plus, niestety przeważnie nie zna nawet podstaw angielszczyzny i w związku z tym w jakimś stopniu dostęp do świata dla tej grupy osób jest w jakiejś mierze ograniczony. Chyba żaden rodzić nie chciałby aby jego dziecko znalazło się w przyszłości w tej grupie osób.

Na szczęście w całkiem innej sytuacji są już młodsze pokolenia i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, więc grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości jakie dają pod względem kształcenia liczne szkoły językowe. Dzisiejsza młodzież potrafi posługiwać się językiem angielskim naprawdę biegle i dlatego młodzi ludzie nie boją się konfrontacji ze światem. Nic tak nie daje pewności siebie jak umiejętność bezpośredniej komunikacji w chociaż jednym obcym języku.

Teoretycznie w przedszkolu czy szkole podstawowej można rzeczywiście nauczyć się przynajmniej angielskiego, ale duża część rodziców decyduje się wysłać swoje pociechy również na dodatkowy angielski dla dzieci w postaci kursu w prywatnym centrum językowym. Kraków podobnie jak inne polskie miasta ma na swojej mapie wiele doskonałych placówek oferujących kurs angielskiego dla dzieci w różnym wieku.

Posts created 6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top