profile do taśm led

Montaż oświetlenia LED

W katalogach wnętrzarskich coraz częściej możemy się spotkać z oświetleniem LED. Tego typu oświetlenie może być zamontowane praktycznie w każdym miejscu, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Przy listwach podłogowych, w szafie, za telewizorem, pod półkami z książkami – gdziekolwiek zdecydujemy się na tego rodzaju oświetlenie możemy być pewni, że zagwarantuje nam to wyjątkowy klimat w naszym mieszkaniu.

Delikatne światło sączące się spod półki, lub wręcz przeciwnie, kolorowe, migające światełka mogą zrelaksować i ukoić, lub świetnie ubarwić każdą imprezę. W zależności od potrzeb możemy osiągnąć tego rodzaju oświetleniem każdy efekt. Montując tego typu oświetlenie możemy na przykład zamówić taśmę LED i przykleić ja bezpośrednio w miejscu, które nam odpowiada. Jest to sposób dość prosty i szybki, jednak nie gwarantuje nam profesjonalnego wyglądu i nie jest to solidne rozwiązanie. Warto w przypadku takiego oświetlenia zdecydować się na profile LED.

Czym jest taki profil? Profil LED wpuszczany umożliwia profesjonalny montaż taśm LED z estetycznym wykończeniem i solidną konstrukcją. Jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczony do wpuszczenia w kanał, na dowolnej powierzchni. Pozwala na wyeksponowanie światła w wyjątkowy sposób. Warto dodać, że profile do taśm LED mogą być np. aluminiowe, jednym z ich parametrów jest szerokość taśmy, jaka może zostać umieszczona w takim profilu. Profile zapewniają też funkcję ochronną, która jest bardzo ważna w przypadku delikatnych taśm. Pozwalają na ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a jednym z ich zadań jest odprowadzanie ciepła z taśmy.

Wiele profili LED jest uniwersalnych i można w nich montować wiele taśm o standardowych wymiarach. Profile można dodatkowo wyposażyć w szkło, które dodatkowo chroni taśmę i może rozpraszać światło. Przy decydowaniu się na światła LED w mieszkaniu warto wiec rozważyć profile LED jako efektywne rozwiązanie montażowe.

Posts created 17

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top