pudelka-na-slodycze-cukierki

Pudełka na słodycze

Ostatnio obejrzałeś ciekawy film. Nie był on na bazie prawdziwych wydarzeń, bo był z gatunku science fiction. Tobie jednak zupełnie to nie przeszkadzało, gdyż lubisz ten gatunek. Była w nim mowa o fabryce czekolady, która stanowiła główną nagrodę. Zwycięzca miał zostać jej posiadaczem pod warunkiem, że pokona swoich przeciwników. Organizator quizu oprowadzał małych szczęściarzy po tym fascynującym miejscu.

Tłumaczył im, jak funkcjonuje taka fabryka i co się w niej znajduje. Trzeba przyznać, że były tam smakołyki, na których widok ślinka sama ciekła. Zapamiętałeś na przykład, że w jednym z działów były krówki reklamowe o przeróżnych kształtach i smakach i pudełka na słodycze takie bardzo kolorowe i trochę śmieszne. Krasnale mieszały płynną czekoladę i pilnowały, by miała odpowiednią konsystencję. Gdy to już nastąpiło- przelewały ją do specjalnych foremek i pozostawiały w lodowce.

Zapakowaniem czekolady w sreberka zajmowały się świstaki, wiewiórki dodawały do niej orzechy i rodzynki, by była smaczniejsza. Pięcioro dzieciaków zwiedzało po kolei wszystkie działy fabryki. Po każdej takiej wizycie odpadał jeden z nich. Działo się tak dlatego, że jeden z nieszczęśników nie umiał pohamować żądzy na wybrany rodzaj słodyczy. Na końcu pozostał chłopiec, dla którego już sama wizyta w fabryce była wielką nagrodą.

Poza tym był on biedniejszy od reszty dzieci i umiał docenić smak czekolady. Poprzedni właściciel to właśnie jego mianował swoim następcą. Charlie nie chciał się na to zgodzić, gdyż za nic w świecie nie chciał zostawić swoich bliskich. Dopiero zapewnienie o tym, że będzie mógł przeprowadzić się tam razem z rodziną, ostatecznie go przekonało.

Posts created 17

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top